Kategoriler


Sayfalar


Ortodontide Ideal Yaş Aralığı Nedir?

Diş yapısı bozuklukların tedavisi için ideal olan yaş, süt dişlerinin değişiminin tamamlandığı veya tamamlanmak üzere olduğu, köpek dişlerinin yenilenme zamanı olan 10 – 12 yaş civarlarıdır. Fakat bazı çene yapılarını ilgilendiren sorunlarda ve kötü alışkanlıkların terkedilmesinde erken tedavi ve diş teli büyük önem arz eder. Bu yüzden fissür koruyucuların uygulanabildiği 6 veya 7 yaş civarlarında diş hekiminizden bir ortodontist konsültasyonu mutlaka talep etmelisiniz.

İlk ortodonti kontrolü ortodontist uzman tarafından sürekli diş çıkmasının başladığı başladığı 6 – 7 yaşlarında yapılır. Daha sonraki kontroller diş hekimi tarafından yapılacaktır. 10 – 12 yaş dönemlerinde ortodontist gerek görürse tekrar konsültasyon isteyebilir. Ayrıca yetişkin çağlarda dahi gerekli olan durumlarda protetik tedaviye yardım için veya estetik amaçlı ortodonti tedavisi yapılabilir.

Aktif ortodonti tedavisi ortalama 1,5 veya 2 yıl sürer. Fakat zaman tedavinin şekline, hastanın yaşına ve tedavi sürecine göre değişir. Daha kısa olabileceği gibi uzunda olabilir.
About the Author

Özgür Basın

http://ortonorm.com/


Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi