Kategoriler


Sayfalar


Linea, Albea ve Doblo teknik bilgiler

Fiat Linea, 1.4 litre 77 beygir benzinli, 1.3 lt Multijet 95 beygir ve 1.6 lt Multijet 105 beygirlik üç motor seçeneğine sahip. Motor seçeneklerine bakıldığında Linea’nın daha güçlü bir dizelinin bulunması önemli bir avantaj. Bazı benzinli versiyonlara bakıldığında Fiat Linea, 77 beygirlik 1.4 lt motoruyla 165 km/s maksimum hıza erişiyor. 0-100 km/s hızlanması 14.6 saniye olan bu motor seçeneğinin yakıt tüketimi ise 6.3 lt/100 km. Linea yedek parça sıkıntısı da yaşatmayacak bir araç.

1998’de ilk olarak Siena adıyla çıkan otomobil, 2002’de geçirdiği değişimin ardından Albea ismini aldı. Geçtiğimiz günlerde kapsamlı bir değişime ve tasarıma tabi tutulan araç, Fiat markasının küçük sınıf sedanlar arasında temsilcisi. Albea, Güney Amerika pazarında hala Siena ismiyle satılıyor. Albea, Türkiye'de 1.2 lt 60 beygir, 1.2 lt 80 beygir, 1.6 lt 103 beygir benzinli ve 1.3 lt 70 beygir dizel motor seçenekleriyle satılıyor. Albea yedek parça içinde güvenilir satış mağazaları tercih edilebilir.

2014 yılında Türkiye'nin en fazla tercih edilen Fiat'ın hafif ticari aracı olan Doblo baştan aşağı yenilenen iç ve dış tasarımı, sağladığı yakıt tasarrufu, geliştirilen güvenlik sistemleri ve barındırdığı yeni teknolojik özellikleriyle sınıfında yine fark yaratıyor.

Dış tasarımda da iç tasarım kadar özen gösteren Fiat, sınıfında sadece kendisinde bulunan arka süspansiyonu ile güvenli bir yol tutuş ve sürüş sağlıyor. Kullanılan elektronik denge kontrol sistemi, EBD, ABS, ASR, ESC, HBA ve yokuş kalkış sistemi ile hem güvenlik hem de sürüş keyfi sağlıyor.

1.3 90 HP MULTIJET, 1.3 90 HP ECOJET, 1.6 90 HP COMFORT MATIC ve 1.6 105 HP MULTIJET motor seçenekleriyle sunulan Doblo yedek parça ve aksesuarlar konusunda da kullanıcıyı üzmüyor.
About the Author

Özgür Basın

http://otobakim.com.tr/


Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi