Kategoriler


Sayfalar


PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

Cilt dokuları üzerinde herhangi bir hasar oluştuğu zaman kan, pıhtı hücreleriyle bu dokuda toplanır ve bir onarım süreci başlatmaktadır. PRP Tedavisi amaç olarak da hedef dokularınıza kan dolaşımı sayesinde taşınabilecek olan miktardan çok daha fazla hücre göndermektir. Bu sayede hedef dokunun onarımı da hızlanmış olacaktır. Günümüzde tercih edilen bu yöntem çok daha çabuk sonuçlanmaktadır.

PRP Tedavisi, hastanın tamamının kendine ait bir serumuyla elde edilir. Bu serumdaki pıhtı hücrelerinin yoğunluğu ölçüldükten sonra tüm yaranın iyileşmesi ve dokuların yenilenmesi süreci başlatılır. Yaşamsal olarak önemli olan bazı faktörleri yeniden elde etmek için tercih edilmektedir. İşlemin uygulama amacı olarak;

  • Lazer ve peeling gibi uygulamalardan hemen sonra derinin hızlı bir şekilde yapılanmasını sağlayabilmek,
  • İyileşme süreci uzun olan çatlak ve yara izlerinin ortaya çıkardığı zararlı durumların kontrolünü sağlamak,
  • Saç dökülmesinde kullanılarak bu tedavinin etkisini güçlendirmek.
  • Deride meydana gelen bir takım kırışıkların önüne geçebilmek.

PRP cilt gençleştirme hücresel tedavinin uygulama alanlarından sadece biridir ve yeni bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat durum böyle değildir. Uzun süreden beri ortopedi, yara tedavileri ve estetik tıpta uygulanmaktadır. Ayrıca tedavinin kullanımına ait çok sayıda bilimsel çalışma da yapılmıştır.

Uygulama yapılırken kişiden bir miktar kan alınır. Ayrıştırılan tüpler bir süre sonra birikir ve PRP adı verilen bir kan ürününü ortaya çıkarır. Mezoterapide de bu ürünler kullanılabilmektedir. Deriyi gençleştirici etkisi sayesinde daha canlı ve parlak bir görünüme sizi ulaştırabilmektedir.

10 dakikalık bir uygulama sonrasında acısız ve pratik bir şekilde PRP Tedavisi yapılabilmektedir. Uygulamada kan alınmasından sonra mezoterapi ve dolgu uygulaması gibi işlemlerinde teknik sebeplerle aynı yerde yapılması önemlidir.

Tam sonuç alabilmek için 3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanır ve daha sonraki süreçte bu işlem 6 ile 12 aylık bir süreci kapsar. Elde edilen olumlu veriler sayesinde çok güzel sonuçlar çıkarılabilmektedir. Günümüzün teknolojik tıp alanındaki gelişmeleri sayesinde artık gençleştirici uygulamalar da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dolgu ve benzer uygulamaların bu şekilde artması sayesinde cilt sağlığınızı da koruyabilirsiniz.
About the Author

Gokhan

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi