Kategoriler


Sayfalar


Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğün davetiyeleri küçük bir detay olarak görülebilir fakat düğün hazırlıklarında önemli bir yeri vardır. Düğün davetiyesi seçimi konusunda sizler için dikkatli olmanız gereken durumlar hakkında bir yazı hazırladık ve bu konuda olması gereken tüm detayları şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Düğün davetiye siparişi verilirken en az 2 ay önceden verilmesi gerekiyor. Davetiye seçildikten sonra yapımı da en az 1 haftayı alacaktır. Ayrıca davetiye basımı tamamlandıktan sonra da davetiyelerin üzerine davetli isimler yazılarak jelatinlenir. Bu davetiyelerin klasik sunum şekli bu şekildedir. Ayrıca daha birçok farklı şekilde de davetiye hazırlanabilmektedir. Örneğin daha şık bir kutuda ve içerisinde hem düğün hatırası hem de çikolata bulunan davetiyeler de bulunur. Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır konusunda ayrıntılara geçelim şimdide.

Davetiyelere Ne Zaman Dağıtılmalı?

Davetiyeler düğünden en az 1 ay önce davetlilere ulaştırılmalıdır. Ayrıca düğüne katılacak konuk sayısının da net olarak belirlenmesi için LCV yani ‘lütfen cevap veriniz’ hizmeti de sunulmalıdır. Düğün için yapılacak hazırlıklarda davetli sayısının da 10 gün önceden belirlenmesi gerekiyor çünkü yerleşim planı ile ilgili bu konu oldukça önemlidir.

Davetiye örnekleri seçiminde düğünün konseptine uygun olarak davetiye seçilmelidir. Mesela bir kır düğünü yapılacaksa taşlı bir davetiye rahatlıkla seçilebilir ya da kır çiçekli ya da deniz kabuklu bir davetiye daha uygun olacaktır.

Düğün davetiyesi düğünün konseptini kesinlikle yansıtmalıdır ve son trendler kullanılmalıdır. Ayrıca özenle seçtiğiniz davetiyelere davetli isimlerinin tükenmez kalemle yazmak yerine özel ve kalın uçlu bir kalem kullanabilirsiniz. Bu durum daha estetik olacaktır.

Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır konusunda bir diğer ayrıntı ise davetiyelerin mevsimsel özelliklerde seçilmesidir. Bahar ayında yapılacak bir düğün için çiçekli davetiyeler kullanılabilir. Birbirinden farklı ve güzel modellerde olan davetiyeleri ve zarflarını seçmeniz de çok önemli bir detaydır. Daha fazla vakit kaybına uğramadan hızlı bir şekilde düğün davetiyesi seçerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere küçük bir detay gibi görünse de düğün davetiyelerinin önemi gerçek anlamda büyüktür ve düğün bütçenizi de doğrudan etkileyebilir. Davetiye modelleri bu siteden bulabilirsiniz.

 
About the Author

Gokhan

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi