Kategoriler


Sayfalar


Mezoterapi

Mezoterapi

İlk olarak 1952 yılında uygulanmaya başlayan Mezoterapi, estetik amaçlı geliştirilen tıbbi bir işlemdir. Selülit, saç dökülmeleri, yüz gençleştirme, lokal yağlanma ve ciltteki nebbe dokularının iyileştirilmesi için kullanılır. Bu uygulama gebelerde, felç geçiren kişilerde, kan pıhtılaşma sorunu olanlarda, kanserli hastalarda ve diyabet hastalığı olanlarda kullanılmaz.

Mezoterapi Kullanım Alanları

İlk olarak selülit sorunundan bahsetmemiz gerekiyor. Her yaş kadın ve erkeklerde görülebilen bu durum karşısında mezoterapinin önemi büyüktür. Ayrıca bu probleme daha çok hormonal durumlara bağlı olarak görülür.

Selüit için Mezoterapi uygulaması 4 ile 10 haftalık bir süreci kapsar ve haftada 1 kez uygulanabilir. Cilt altına şırınga edilen maddeler ile selülitli alanlardaki kan akımı düzenlenir ve yağların çözülmesi sağlanır.

Bu uygulama karın, bel, kol ve bacaklardaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde de kullanılır. Enjeksiyon alanındaki yağ dokusunun yıkılmasını sağlar. Skar tedaviside uygulanan bir diğer Mezoterapi kullanım alanıdır ve bu işlem cilt lezyonundan sonra oluşan doku tamiridir. Doku oluşan hasarı giderirken o bölgedeki nebbe oluşumunu da engellemektedir. 5 ile 6 seans olarak uygulanır.

Saç dökülmeleri konusunda da mezoterapinin başarısından söz etmek gerekiyor. Bölgesel ya da tümden saç dökülmelerinin azalmasını sağlayan bu uygulamada çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ve 2 haftalık seanslar olarak 4 ile 10 kez yapılabilir.

Cilt gençleştirme konusunda da Mezoterapi oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Güneşin zararlı ışınları ya da kolajen kaybına bağlı olarak görülebilecek cilt sorunlarına karşı tercih edilir. 2 ile 4 seans arasında işlemler yapılarak cildin elastikiyeti yeniden sağlanır.

Günümüzde ağız ya da damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların alınan miktarlardaki başarı oranı oldukça azdır çünkü hedef organa kadar ulaşamamaktadır. Bu yüzden de ilacın etkisi sınırlı kalır. Fakat mezoterapiyle birlikte sorunlu bölgeye küçük miktarlarda enjeksiyonlar yapılır ve kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Uygulama sahası dezenfekte edildikten sonra lokal anestezik spreyler ile bölge uyuşturulur ve tüm hissin kaybolması da sağlanabilmektedir. Bu yüzden günümüzde başarıyla uygulanabilir ve en çok tercih ve tavsiye edilen işlemlerden de biridir. 
About the Author

Gokhan

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi