Kategoriler


Sayfalar


Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Günümüzde saç ekimi operasyonlarının çoğunda FUE tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntem cerrahi bir girişim olmadığı için hastalar çok daha rahat bir şekilde karar vererek bu yönteme başvurmaktadır. Fue Yöntemi ile Saç Ekimi yapılırken saçlar tek tek alınır ve saçsız bölgelere nakledilir. Foliküllerin çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılmaktadır.

Lokal anestezik olarak hazırlanan ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim işlemi yapılacak bölge uyuşturulur. Daha sonra mikro motor ucu, saç kılını ortalayabilecek şekilde yaklaştırılır ve kılların çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılarak çekilir. Kıllar, folikül ve onu çevreleyebilen mikroskobik doku sayesinde silindirik bir tarzda kesilmiş olur.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi operasyonundaki greftlerin zarar görmesini en aza indirmek için kullanılan bu otomatik sistem ile birlikte günümüzde operasyon süresi de kısalmıştır ve zaman biriminde alınabilen greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplanarak saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilir.

Uygulamanın ücretlendirilmesi konusunda ise gerçek greft sayılarını, yapılan muayenede tam sayı olarak bildirmek amacıyla farklı ücretlendirmelerin önüne geçilmektedir. Gerçekte ihtiyaç duyulan greftlerle doğal saçlara kavuşan hastalar son derece sağlıklı bir şekilde uygulama alanından ayrılmaktadır.

FUE yönteminin özelliklerine de bakacak olursak;

  • Saç alınan bölgede dikiş ya da kesi işlemi olmaz. Bu köklerin alındığı bölgede 0,6 ile 0,7 mm’den daha küçük olacak şekilde sıyrıklar oluşur ve birkaç günde bu sıyrıklar kapanır.
  • Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan sadece ilgili kök hücresi üzerinde çalışmalar yapılır.
  • Bu uygulamada ense bölgesinden alınan greftler saç transferlerinde kullanılır ve ayrıca bıyık ve sakal transferlerinde de kullanılabilmektedir.
  • Tek bir greftte 1 ve 3 arasında saç teli bulunuyor.
  • Operasyon sonrası günlerde az ağrı olması adına bu yöntem daha çok tercih edilmektedir.

Sürekli uzayan saçlar insanların görünümünü de değiştirir ve ayrıca psikolojisine de olumlu yönde etkiler yapmaktadır. Ayrıca saç ekimi tamamen tecrübe ve yetenek isteyen bir uygulamadır ve günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.
About the Author

Gokhan

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi