Kategoriler


Sayfalar


Radyofrekans Ablasyon

Radyofrekans Ablasyon

 

Bu uygulama venöz yetmezlikte kullanılan yöntemlerden biridir. EVLA yönteminden de farklı olarak damarı kapatmak için kullanılan bir enerji türüdür. Hastanın toplardamar içine yerleştirilen ve radyo frekans enerjisinin damar duvarında sebep olduğu ısı kullanılarak uygulanır.

 

Radyofrekans Ablasyon uygulamasında 20 mm’ye kadar damara ulaşma işlemi yapılır. Ayrıca iyileşme süreci de oldukça kısadır. Kozmetik olarak da başarılı olduğu için günümüzde tercih edilmektedir. Lokal anestezi ve genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Hastanın işlem sonrasında hastanede kalmasında gerek yoktur. Sorunlu olan varis damarının diz altından iğne ile girilmesinden sonra ince bir frekans cihazı yerleştirilerek görüntü alınır ve 120 dereceye kadar enerji verilerek işleme devam edilir.

275917855_640

Lazer yönteminde olduğu gibi Radyofrekans Ablasyon uygulamasında da tumesan anestezinin başarılı olması beklenmektedir. Ablasyondan sonra bu damarlar skar dokusu haline gelir ve zaman içinde vücut tarafından yok edilir. 1999 yılında tamamlanan radyo frekans işlemleri, bu tarihten sonra daha etkili ve başarılı bir şekilde yapılmaya devam edilmiştir. Oldukça da güvenlidir.

 

Tedavi Sonrası

 

Endovenöz Radyofrekans Ablasyon uygulamasından sonra birçok avantajı da beraberinde görebilirsiniz. Lokal anestezi altında yapılabildiği için işlem 30 dakika gibi bir sürede tamamlanabilmektedir. Hasta 1 ile 2 saat arasında dinlendikten sonra evine gidebilmektedir.

 

Uygulamadan sonra görülen küçük yan etkiler de bulunur. Morluk ve çok az bir ağrının yanında kanama ve yara izi belirmez. Ayrıca enfeksiyon oluşumu da yaşanmaz. İşlem sonrasında hasta, hareketlerine herhangi bir kısıtlama getirmez.

 

Tüm dünyada uygulanan bu yöntem ile hastalar tedavi edilmeye devam edilmektedir. %95 gibi oranlarda başarı sağlanmış ve varis tedavilerinde artık bu işlemin uygulanmasını da beraberinde getirmiştir. Varis yakınmaları olan kişilerin hızlı bir şekilde tanı koyulması için uzman doktora başvurması ve daha sonra uzman doktorun tavsiyesine göre tedavi sürecine girmesi gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında ise Ablasyon uygulamasının günümüzde en çok tercih edilen uygulama olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Bu işlemde başarı oranının yakalanması için iyi hasta seçimi ve iyi bir görüntülenme önemlidir. 
About the Author

Gokhan

Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi