Kategoriler


Sayfalar


Kasın Kası Aletleri

Çağın Teknolojisiyle Eskimeyecek Egzersiz Aleti Hangisi ya da Hangileri

İdeallerinize sıkı sarılmanız sadece disiplin değil, özveri ve araştırma da gerektirir. Gününüzün en az bir saatini ayırmanız gereken sporun ve antremanın hakkını verebilmeniz için, kuşkusuz doğru karın kası aleti konusunda da bilginiz ve deneyiminiz olmalı. evdefitness.com uzmanları doğru egzersiz aleti seçimleri hakkında tüyolarını vermeye devam ediyor. Bazen küçücük bir ayrıntı bütün kas yapınızı olumlu yönde etkileyebilir. Hatta hiç ummadığınız ekipmanlar sizi milyonlarca lira harcamaktan korur.

İşlevsel Egzersiz Aleti Denince Akla Gelen

Egzersiz aletleri denince akla hemen koşu bandı bisiklet gibi aletler, makinalar kablolar gelmemeli. En etkili egzersiz aletlerinin bir çoğu küçük ve portatiftir. Bunların başını çekenlerden biri kettlebell’dir.Silkme ya da Türk kalkışı hareketinin neredeyse bütün kas gruplarını çalıştırır. Fitness programınızda ve ekipman listenizde kesinlikle yer alması gerekir. Bir başka portatif egzersiz aleti de sağlık topudur. Sağlık topları genellikle 10 kilogramdan azdır ve sağlık toplarıyla yapılan hareketler kasları izole etmez. Bu yüzden sadece belli bir kas grubunu büyütmek isteyenlerin ihtiyacını karşılamayacaktır.Ama karın kaslarınız için çok önemli bir bilgiyi vermeden geçmeyelim.Sağlık topuyla sağdan sola 20 tekrar yapmak 100 mekiğe eşdeğerdir!

Portatif Egzersiz Aleti Denince Akla Gelmesi Gerekenler

Daha da portatif ve aynı zamanda evinizde de kalabalık etmeyecek egzersiz aleti listesine geçecek olursak, ilk olarak direnç bandını saymalıyız.Türkiye’de spor salonlarında fazla göremeyeceğiniz direnç bantları hem itiş hem de çekiş hareketlerini yapmanıza imkan verir. Üstelik son derece ucuzdur. Eğer evinizde antrenman yapmak istiyorsanız, sağlık topunun yanında bir tane edinin. Hiç para harcamadan evinde kendi spor salonunu kurmak isteyenlerin nabız atışlarını yükseltmeye ihtiyaçları vardır. Vücut ağırlığıyla yapılan pek çok hareket aynı zamanda nabız atış hızını da yükseltir. Kardiyo antrenmanından kaçmak için vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri kullanabilirsiniz.Bunun için barfiks çubuğu edinmeniz yeterlidir. Vücut ağırlığını kullanarak yapılan çekiş hareketleri son derece sınırlıdır. Trambolinler, Barfiks ve eğimli row’un dışında etkili bir çekiş hareketi yoktur. Peki dambılsız olur mu? Olmaz! Damdıl kullanırken her iki tarafınız da ayrı ayrı çalışır. Bu da dengeli bir gelişim sağlar. Hatta sağ ve sol tarafınızı ayrı ayrı çalıştırabilirsiniz (tek elinizde dambıl). Böylece ufak kas gruplarını ve merkez bölgesini daha çok geliştirirsiniz.

Çağa Ayak Uyduran Egzersiz Aleti

Evinizi egzersiz aleti işgaline uğratmadan bir spor salonu kurdunuz.. Az şey kaldı inanın! Ama ilk başta dediğimiz gibi, küçük ayrıntılar..onlar çok önemli. Çünkü sıra , Polar Loop etkinlik takipçisi almanıza geldi.. Çünkü Polar Loop gün boyunca yaptığınız tüm tercihleri takip eder ve bunların sizin için ne kadar yararlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda uzun süre oturduğunuzda sizi uyarır. Kendinizi iyi hissetmek ve günlük etkinlik hedefinize ulaşmak için ne kadar kaldığını görmek amacıyla bilekliğinize ya da cep telefonunuza bakmanız yeterlidir. Sporu günümüz teknolojisinden ayırmayın. Multi, yani birleştirici programlar ve etkinlikler sizi hem sosyal hem de disiplinli yapar. Böylelikle her attığınız adımdan ve etkinlikten haberiniz olur ve artı, eksi yapmanız gerekenlerin dökümanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
About the Author

Sedat

http://www.evdefitness.com


Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi