Kategoriler


Sayfalar


Mekanik Tesisat Portalı

Mekanik tesisat haber portalı, mekanik tesisat sektöründe akademik alandaki Türkçe kaynakların sınırlı sayıda olması ve internet ortamındaki bilgi ve paylaşım yetersizliği sebebiyle projelendirme ve uygulamadaki zorluklar dikkate alınarak makine mühendisliği bölümünden mezun gönüllü bir ekip tarafından kurulmuştur.

Amaç faydalı bilgiler ve doküman paylaşımı yaparak sürekli yenilenen ve gelişen teknoloji doğrultusunda doğru çözümlere ulaşmak için alternatifler oluşturabilmektir.

Bu doğrultuda site içerisinde, sistem seçimi ve çözümleri, pratik bilgiler, örnek projeler, hesap yöntemleri, proje ve uygulama süreçleri, kitap yayını, akademik makale ve ders notları, eğitim videoları, program ve firma tanıtımlar başta olmak üzere mekanik tesisat adı altında güncel paylaşımlar yer almaktadır.

Mekanik tesisat konusu ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapacak olursak;

Mekanik Tesisat inşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu arttırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren mühendislik dalıdır.

Bunu insanlardaki atardamar sistemine benzetebiliriz. Vücudumuzu kaplayan derimizi binanın dış cephesine, kemiklerimizi de binanın kolon ve kirişlerine benzetirsek; vücudumuzda dolaşan ve bir sistem oluşturan damarlara da mekanik tesisat diyebiliriz.

Mekanik tesisat tasarım hizmetlerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
– Isıtma Tesisatı
– Sıhhi Tesisat
– Yangın Tesisatı
– Klima Tesisatı
– Havalandırma Tesisatı
– Güneş Enerjisi Tesisatı
– Doğalgaz Tesisatı
– Asansör Tesisatı
– Basınçlı Hava Tesisatı
– Medikal Gaz Tesisatı
– Çamaşırhane ve Mutfak Tesisatı
– Buhar, Kondends, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı
– Havuz Tesisatı
– Mekanik Otomasyon
– Fenni Muayene

Kaynak: http://www.tesisat.org
About the Author

Tesisat

Mekanik Tesisat Bilgi ve Haber Portalı Yayın Editörü

http://www.tesisat.org


Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi