Kategoriler


Sayfalar


Emla Krem Nedir, Kullanımı, Yan Etkileri

Emla krem, özellikle bayanların sık sık duyduğu ve kullandığı, kullananlar tarafından çok işe yaradığı söylenen uyuşturucu özelliği olan bir kremdir. Daha önce emla kremi duymayanlar ve kullanmayanlar için emla krem nedir, kullanımı, fiyatı ve çok daha fazlasını bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Emla krem nedirEmla krem ne işe yarar

Emla krem, cilt üzerindeki hücre zarının içerisinde bulunan sinirlerin iletimini engelleyen bir kremdir. Derinin dermal ve epidermal tabakaları içerisine işleyerek dermal anestezi sağlar. Bunu içeriğinde bulunan Lidokain ve Prilokain sayesinde gerçekleştirir. Yani, daha açık bir ifadeyle sürüldüğü bölgeyi uyuşturur ve o bölgeye yapılan herhangi bir işlemi hissetmemenizi sağlar.

Emla krem genellikle bayanlar tarafından ağda yapmadan önce, ağda sırasında oluşabilecek ağrıyı ve acıyı dindirmek için kullanılmaktadır. Emla krem lokal anestezik etkisi olan bir krem olduğu için, sürülen bölgeyi uyuşturur ve ağda esnasında hissedilen acıyı daha az hissetmenizi sağlar. Emla krem kullanımı sadece ağda ve epilasyondan ibaret değildir. Dövme yaptırırken yada cildinize herhangi bir işlem uygulanacağı zaman uyuşturup acıyı azaltmak için kullanılabilir.

Emla krem nasıl kullanılır

Emla krem, ağda, dövme yada başka herhangi bir uygulamayı yapmadan 1 buçuk saat önce kullanılmalıdır. Emla krem uygulandıktan en az 1 buçuk saat sonra etkisini göstermektedir. Bu etki kişiden kişiye değişebileceği için, süre uzayabilir yada kısalabilir, bunu kendiniz kontrol etmelisiniz. Emla kremi kullanmadan önce tedbir amaçlı kolunuzda ufak bir bölgeye uygulayın, 1 buçuk saat kadar bekledikten sonra kolunuzda kabarma, kızarıklık, kaşıntı yada başka herhangi bir sorun oluşmamışsa daha sonra istediğiniz bölgeye uygulayın. Emla kremi, ağız içi, göz, burun deliği, kulak içi gibi hassas bölgelere kesinlikle uygulamayın. Emla krem ne kadar çok miktarda uygulanırsa etkiside o kadar fazla ve uzun süreli olacaktır, bu yüzden talimatlara uygun şekilde kullanmaya özen gösterin.

Emla krem yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Emla kremi hamilelik döneminde kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışın. Emla kremi yara yada kanama olan bölgelere sürmeyiniz. Bu gibi dikkat edilmesi gereken durumların dışında, emla kremin bazı hassas ciltlere uygulandığında ciltte kabarma, kızarıklık ve kaşınma gibi sorunlara yol açtığı görülmüştür.
About the Author

Sercan

http://www.usluadam.com/


Comments


No comments yet! Be the first:

Your ResponseEn Çok Okunanlar


agario pvp | instagram beğeni hilesi